logo

kielce


W dniu wczorajszym członkowie Stowarzyszenie Młodzi Demokraci ponownie spotkali się z kielecką młodzieżą aby zachęcić ich do powołania w Kielcach Młodzieżowej Rady Miejskiej. Konferencja odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, uczestniczyli w niej przedstawiciele władz: zastępcy Prezydenta Miasta Kielce, Czesław Gruszewski oraz Tadeusz Sayor, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Słoń, świętokrzyski wicekurator oświaty Lucjan Pietrzczyk oraz kieleccy radni: Katarzyna Zapała, Mariusz Goraj i Jarosław Machnicki. Młodzież reprezentowali uczniowie 14 kieleckich szkół ponad gimnazjalnych oraz przedstawiciele wielu środowisk młodzieżowych.

Pierwszą część debaty stanowiły wypowiedzi zaproszonych gości, którzy przedstawiali swoje opinie na temat pomysłu Młodzieżowej Rady Miasta oraz szans jego realizacji w Kielcach. W drugiej części odbyła się debata, w której glos zabrali nauczyciele, uczniowie mówiąc o plusach i minusach samego projektu, a także pytając autorów projektu i gości o kwestie związane z inicjatywą.

Specjalnymi gośćmi spotkania byli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi historii Młodzieżowej Rady oraz jej obecnej działalności. Młodzi radni zachęcali kielecką młodzież do podjęcia kroków wspierających oraz późniejsze aktywne uczestnictwo w projekcie.

Spotkanie było ważnym elementem zmierzającym do powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz podsumowaniem działań Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w tym zakresie. Projekt realizowany jest w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór”.

Przypomnijmy, że w maju odbyło się już podobne spotkanie, które także cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony władzy, jak i młodzieży.

Galeria zdjęć

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Podsumowanie działań na rzecz powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl