logo

kielce

List Otwarty do Prezydenta Kielc

Wpisano: Grudzień 22, 2009 Autor:Szanowny Panie Prezydencie!

Jako troskliwy i wspaniałomyślny gospodarz Naszego Miasta sprawił Pan wszystkim mieszkańcom wyjątkowo świąteczny prezent. Na stojących w korkach, zabieganych w ferworze świątecznych zakupów, rozgorączkowanych kończącym się rokiem kierowców odwiedzających centrum Kielc czekają… mandaty!! To że otwarcie nowego parkingu nastąpiło w tak gorącym okresie to może i nie szkodzi, ale to że służby porządkowe zachowują się jak organy ścigania z prawdziwego zdarzenia, to że kierowcy mandaty dostawali od rana, a parking otwarto popołudniu, to że nie pomyślano żeby mieszkańców w pierwszych dniach zmiany przepisów za te straszne wykroczenia przeciwko kodeksowi drogowemu upominać zamiast wręczać kary i wezwania na komisariaty to już bardzo szkodzi.

I na dowód, że to nie czcze, typowo polskie narzekanie przytoczę dwie sceny z dnia wczorajszego.

W trakcie otwarcia parkingu z towarzyszeniem Księdza Biskupa, kieleckich notabli i świętokrzyskich mediów zwykli, szarzy obywatele Naszego Miasta, nieświadomi tak uroczystej, chwili chcieli na parkingu zostawić swoje auta (być może z szacunku dla świeżo wprowadzonych zakazów), co usłyszeli? „Teraz jest otwarcie, proszę stąd odjechać i wrócić za dwie godziny”.

Późnym wieczorem grupa znajomych umówiła się w kieleckim lokalu przy ulicy Leśnej, jedna z osób zaparkowała auto w części objętej zakazem, wysiadła i bardzo zdziwiona pytała znajomych czemu tam nie parkują. Ci, w trybie natychmiastowym, przekazali jej informację, która krążyła dziś od rana wśród Kielczan, co spowodowało szybkie przestawienie auta. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że opodal nowego parkingu i dziewczyny stał patrol policji, który nie poinformował jej o zmianie przepisów. Czekał cierpliwie aż następny naiwny dziś kierowca odejdzie a oni ze spokojnym sumieniem wystawią kolejny świąteczny prezent…

Panie Prezydencie! Bardzo Wesołych Świąt!

Agata Wojda

Kielczanka

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “List Otwarty do Prezydenta Kielc”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl