logo

kielce


4 czerwca już po raz drugi na scenie Kieleckiego Centrum Kultury zagości wyjątkowe wydarzenie – Wielki Test Wiedzy o Kielcach! Podstawowe założenie jest jedno – każdy chętny może sprawdzić, co wie o mieście w którym mieszka, przy okazji uczestnicząc w doskonałej zabawie i mając szansę na zdobycie wyjątkowych nagród!

Podstawowe zasady Wielkiego Testu są niezmienne. Zadane zostanie 40 pytań, podzielonych na 4 serie. Czas na odpowiedź w przypadku każdego pytania to jedynie 15 sekund. Wszystkie zagadnienia zostały przygotowane przez Radę Programową Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach. W jej skład weszli lokalni regionaliści, geolodzy i  historycy zajmujący się tematyką miasta Kielce. Całości prac Rady Programowej „Wielkiego Testu“ przewodniczy dr Jan Główka, dyrektor Muzeum Historii Kielc.

Wielki Test Wiedzy o Kielcach to nie tylko sam sprawdzian. Dlatego też na wszystkich, którzy zdecydują się przybyć 4 czerwca do Kieleckiego Centrum Kultury przygotowano szereg atrakcji. Jedną z nich będzie występ Magdaleny Tul, tegorocznej reprezentantki Polski na festiwalu Eurowizji, która specjalnie dla „Wielkiego Testu“ po raz pierwszy zaśpiewa w naszym mieście.

Kulminacyjnym momentem Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach będzie oczywiście przyznanie nagród dla tych, którzy najlepiej poradzą sobie z jego rozwiązaniem. Trzy osoby z najlepszymi wynikami otrzymają laptopy oraz sprzęt elektroniczny, ufundowany przez patronów honorowych wydarzenia. Specjalna nagroda czeka też na uczestnika w wieku szkolnym (7-18 lat), który w teście popełni najmniej błędów – będzie to roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez szkołę Perfect.

Równocześnie z kielczanami uczestniczącymi w teście, z pytaniami zmierzą się kieleccy artyści, politycy, sportowcy czy dziennikarze. Będą oni rywalizować w kategorii „VIP“, w której także na najlepszego czeka wyjątkowa nagroda. Owo trofeum to w tym przypadku specjalnie zaprojektowana statuetka, która już corocznie stanowić będzie nagrodę dla Vipa najlepiej znającego Kielce.

Bez względu na wynik, każdy 4 czerwca ma szansę na zdobycie wyjątkowych upominków i nagród. Będą to m.in. dwie wycieczki do Brukseli, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób biorących udział w „Wielkim Teście“. Czekają także słodkości i inne niespodzianki.

Jak zgłosić się na Wielki Test Wiedzy o Kielcach? To bardzo proste. Wystarczy wypełnić i wysłać krótki formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.wielkitest.pl. Można także zarejestrować się osobiście, w dniu testu – 4 czerwca. Stanowiska rejestracyjne we foyer Kieleckiego Centrum Kultury będą czynne od godziny 12 aż do chwili rozpoczęcia wydarzenia.

Zatem, kto ma chęci niechaj już sięga do książek i rozpoczyna naukę do Wielkiego Testu! Nauczeni czy nie, ale na pewno nastawieni na wyjątkową i dobrą zabawę, widzimy się w KCK o godzinie 16.00 Wielki Test Wiedzy o Kielcach na pewno nikogo nie zawiedzie, będzie się działo!

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “II edycja Wielkiego Testu – zapraszamy!!!”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl