logo

kielce

II Edycja Wielkiego Testu już za nami!

Wpisano: Czerwiec 5, 2011 Autor:Ile meczy reprezentacji Polski odbyło się na stadionie piłkarskim w Kielcach? Na to i 39 innych pytań o różnym stopniu trudności odpowiedzieli w sobotę uczestnicy II edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach. Najlepsza, z wynikiem 38 punktów, okazała się 25-letnia Emilia Maciejczyk, a II miejsce zajął Paweł Bełkowski. W tegorocznej edycji konieczne było przeprowadzenie dogrywki pomiędzy trzema zawodnikami, którzy uzyskali ex equo trzeci wynik w głównej części testu. Zwycięzcą dogrywki, a tym samym zdobywcą trzeciej nagrody okazał się Ireneusz Pietraszek.

Na widowni Dużej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury zasiadło 138 uczestników, którzy rywalizowali o cenne nagrody – laptopy i sprzęt elektroniczny, a także kilkudziesięciu gości. Wśród publiczności rozlosowano wycieczki do Brukseli, a dla najmłodszego i najstarszego piszącego przygotowane były okolicznościowe torty ufundowane przez cukiernię Bravo. Natomiast najlepszy uczestnik w wieku szkolnym został nagrodzony rocznym kursem języka angielskiego w szkole Perfect.

Z testem zmierzyli się ponadto specjalni goście, którzy startując w kategorii VIP, mieli szansę zdobyć specjalnie na tę okazję zaprojektowaną przez Katarzynę Ścisłowską statuetkę. Wśród tych osób, zajmujących miejsca na scenie, zobaczyć można było kieleckich radnych, przedsiębiorców i przedstawicieli naszych partnerów. Zwycięska w tej kategorii była Magdalena Orszulak reprezentująca kino Helios znajdujące się w Galerii Echo.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem już po raz drugi objęli Wojewoda Świętokrzyski, Prezydent Miasta Kielce i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

W przyszłym roku czeka nas kolejna edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach, na której, mamy nadzieję, zobaczymy się w jeszcze większym gronie.

Zobacz więcej zdjęć z wydarzenia.

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “II Edycja Wielkiego Testu już za nami!”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl