logo

kielce

Kwesta na Starym Cmentarzu

Wpisano: Listopad 21, 2011 Autor:Stowarzyszenie Młodzi Demokraci po raz kolejny w dzień Wszystkich Świętych 1 listopada 2011r. wzięło udział w kweście poświęconej renowacji kieleckich nekropoli. Zbiórka pieniędzy odbyła się na Cmentarzu Starym przy ulicy Ściegiennego.  Zorganizowana została przez Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

Ludzka hojność i dobroduszność, uśmiechy i życzliwość ludzi sprawiła, że nawet pochmurne niebo nie przysłoniło radości kwestującym Młodym.

Członkowie Stowarzyszenia, podzieleni na grupy, zbierali się w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego, by móc odebrać puszki i specjalnie przygotowane naklejki, a następnie udać się w wyznaczone miejsca. Kwesta trwała przez cały dzień tj. od godziny 9.00 do 17.00. Jak co roku Młodzi biorą udział w kweście, ponieważ chcą pokazać jak ważna jest pamięć o tych, którzy już odeszli.

Dzięki takim akcjom w bardzo prosty sposób możemy promować idee wspierania dziedzictwa kulturowego naszego miasta. Nie wiemy ile zdołaliśmy uzbierać pieniędzy, ale jesteśmy przekonani,  że każdy grosz jest ważny.

Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że za rok znów podejmiemy się tego zadania. Do zobaczenia!

Zobacz więcej zdjęć

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Kwesta na Starym Cmentarzu”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl