logo

kielce


Po kilku miesiącach przerwy na czele świętokrzyskich „Młodym Demokratów” znów stanęła kobieta. To 24-letnia Agnieszka Gosek, która od wielu lat należy do kieleckiego koła S”MD”. W nowym zarządzie regionu znalazło się łącznie 8 osób.

Wyboru przewodniczącej i zarządu dokonał zwołany na 17 marca Konwent Regionu Świętokrzyskiego „Młodych Demokratów”. Poza członkami kieleckiego i ostrowieckiego koła S”MD”, na konwencie pojawiła się Katarzyna Zapała, która przez ostatnie 4 lata pełniła funkcję szefowej świętokrzyskich „Młodych”. – Cieszę się, że „Młodzi Demokraci cały czas się rozwijają. Mam nadzieję, że nowy zarząd będzie kolejnym dobrym krokiem w Stowarzyszeniu – mówiła była przewodnicząca, która w listopadzie zeszłego roku skończyła 30 lat, co według statutu uniemożliwiło jej dalsze członkostwo w S”MD”.

Jedyną kandydatką na nową przewodniczącą świętokrzyskich struktur „Młodych Demokratów” była Agnieszka Gosek, która w Stowarzyszeniu działa ponad 8 lat. W głosowaniu otrzymała ona ogromne poparcie świętokrzyskich „Młodych”, stając się oficjalnie szefową S”MD” w Świętokrzyskim. Władzę przekazał jej Adam Smuga, który pełnił funkcję przewodniczącego tymczasowego zarządu regionu, który funkcjonował przez ostatnie miesiące.

Nowy zarząd regionu tworzą doświadczeni działacze Świętokrzyskiego S”MD”. Wiceprzewodniczącymi zostali Karol Wilczyński oraz Adam Smuga. Ponownie zaufaniem obdarzono Łukasza Marca i Pawła Żurowskiego, którzy pozostali na swoich stanowiskach – odpowiednio regionalnego sekretarza i skarbnika. Dodatkowo, powołano 3 członków zarządu – przedstawiciela koła Ostrowiec Wiktora Pytlaka, który będzie także delegatem świętokrzyskich „Młodych” na zjazdy krajowe Stowarzyszenia. Członkami zarządu zostali także: Paweł Ściegienny z dodatkową funkcją pełnomocnika zarządu do spraw IT oraz Krzysztof Załubski, który został także rzecznikiem prasowym świętokrzyskich „Młodych Demokratów”.

W pierwszych słowach po wyborze zarządu, Agnieszka Gosek dziękowała za zaufanie. – Cieszę się, że będziemy  mogli w tym 8-osobowym składzie działać dla świętokrzyskich „Młodych Demokratów”. Obiecuję, że nie zawiedziemy – deklarowała nowa przewodnicząca. Szefowa regionu obiecała też zrezygnować z funkcji przewodniczącej koła Kielce, którą pełni od kilku miesięcy . – Łączenie tych dwóch funkcji nie jest korzystne. W kole Kielce odbędzie się zjazd, który wybierze nowy zarząd. kieleccy „Młodzi” mają odpowiednich kandydatów na to stanowisko – zapewnia Agnieszka Gosek.

Galeria zdjęć z wydarzenia

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Świętokrzyskie S”MD” pod skrzydłami nowej przewodniczącej – Agnieszki Gosek”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl