logo

kielce


Zakończyła się akcja „Serce w koszyczku”, której organizatorem było Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” koło Kielce. W ramach akcji na antenie Radia Kielce od 2 do 5 kwietnia trwała Wielkanocna Licytacja, podczas której można było zakupić przedmioty wykonane przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kielcach na ul. Kryształowej 6.

Za 1795zł zostały wylicytowane wielkanocne ozdoby, a dodatkowe 2 tysiące przekazała Fundacja Vive Serce Dzieciom.

Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu niezbędnego dla niepełnosprawnych podopiecznych placówki będą to rowerki rehabilitacyjne oraz materiały na zajęcia plastyczne i techniczne.

Nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kielcach – Magdalena Osieja jest zadowolona i zaskoczona rezultatem akcji.

Cieszę się, że Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” mogło przyczynić się do zaistnienia tak wielu uśmiechów na twarzy podopiecznych ośrodka. Wszyscy, którzy brali udział w akcji „Serce w koszyczku” uczynili je bardzo dużym, a rezultatem akcji jest kwota blisko 4 tysiące złotych- mówił Patryk Cylara przewodniczący kieleckiego S”MD”

Pod opieką ośrodka, który mieści się przy ul. Kryształowej w Kielcach, jest obecnie 107 osób w wieku, od 3 do 25 lat. To dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni umysłowo.

Współorganizatorami akcji było Polskie Radio Kielce oraz Fundacja Vive Serce Dzieciom.

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Prawie 4 tysiące złotych – to efekt akcji „Serce w koszyczku””

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl