logo

kielce


Nie było łatwo. Ogromne organizacyjne przedsięwzięcie, wielka gala z mnóstwem atrakcji i wcale nie takie łatwe pytania, które zostały zadane. Tak wyglądała III edycja „Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach”, którą przy współudziale Miasta Kielce zorganizował region świętokrzyski Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”.

Sama gala trwała około 2 godzin. Nie zawarto w niej jedynie części związanej z zadawaniem testowych pytań. Atrakcji było znacznie więcej: galę rozpoczął wspaniały występ akrobatyczno-taneczny kieleckiego studia tańca i stylu „Rewanż”. Chwilę później pojawili się prowadzący imprezę Agata Wojda i Adam Smuga. Razem z nimi na scenie przebywali uczestnicy kategorii VIP „Wielkiego Testu” – kieleccy parlamentarzyści, radni, przedstawiciele świata mediów i dyrektorzy miejskich instytucji.

Test tradycyjnie składał się z 40 zróżnicowanych tematycznie pytań. Jak przyznali uczestnicy, nie były one łatwe. Trzeba było m.in. wiedzieć które miasto odkupiło projekt kieleckiego dworca PKS czy też ile w Kielcach jest linii autobusowych. Zastosowany po raz pierwszy system elektronicznego udzielania odpowiedzi przez uczestników sprawdził się perfekcyjnie i pozwolił na błyskawiczne uzyskiwanie wyników. Prowadzący mieli też możliwość sprawdzania, która płeć lepiej odpowiada na pytania „Wielkiego Testu”, porównując średni wynik kobiet i mężczyzn.

Najlepszym uczestnikiem kategorii VIP okazał się Jacek Kowalczyk. To do niego powędrowała specjalnie zaprojektowana i wykonana na potrzeby „Wielkiego Testu” statuetka z brązu. Podobną statuetkę oraz laptopa i publikacje książkowe otrzymał Czesław Gałczyński – zwycięzca w kategorii otwartej.

Stronę artystyczną „Wielkiego Testu” uświetnił występ chóru Sound’n’Grace, finalistów IV edycji programu „Mam Talent!”. W czasie gali rozlosowano też dwie wycieczki do Brukseli oraz przyznano wiele innych nagród. Po raz pierwszy wręczono także tytuły „Przyjaciela Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach”. 5 takich wyróżnień powędrowało do firm i instytucji, bez pomocy których „Wielki Test” nie mógłby się odbyć.

Kolejny „Wielki Test” już za rok. My tymczasem chcemy podziękować wszystkim, którzy razem z nami współtworzyli III edycję tego wydarzenia, zarówno angażując się w przygotowania jak i uczestnicząc w wydarzeniu i bawiąc się razem z nami podczas sobotniej gali. Dziękujemy i mamy nadzieję, że „Wielki Test” na dobre wrósł już w kielecki kalendarz imprez kulturalnych, co pozwoli nam z roku na rok czynić to wydarzenie jeszcze wspanialszym. Do zobaczenia we wrześniu 2013! :-)

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “III „Wielki Test Wiedzy o Kielcach” zakończony. Warto było tam być.”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl