logo

kielce

Kwesta Cmentarna

Wpisano: Listopad 2, 2012 Autor:Wzorem lat ubiegłych 1 listopada 2012r. w dzień Wszystkich Świętych Stowarzyszenie Młodzi Demokraci wzięło udział w kweście poświęconej renowacji kieleckich nekropoli. Zbiórka pieniędzy odbyła się na Cmentarzu Partyzanckim przy ulicy Ściegiennego.  Zorganizowana została przez Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

Mimo niesprzyjającej aury: wiatru, deszczu , zimna, stali niewzruszenie  do godzin wieczornych trzymając parosole i puszki.  Dzięki ludzkiej hojności i dobroduszności  puszka dzierżona przez „Młodych Demokratów” z godziny na godzinę stawała się coraz cięższa.

Jak co roku „Młodzi Demokraci”  biorą udział w kweście, ponieważ chcą pokazać jak ważna jest pamięć o tych, którzy już odeszli.

Patryk Cylara przewodniczący kieleckich struktur Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” jest przekonany o tym, że biorąc udział w takich akcjach jak Kwesta Cmentarna w bardzo łatwy sposób możemy promować idee wspierania dziedzictwa kulturowego naszego miasta. Nie wiemy  ile zdołaliśmy uzbierać pieniędzy, ale jesteśmy  pewni tego, że każdy grosz przyni się do odnowienia kieleckich nekrpoli.

Z pełną odpowiedzialnością  możemy oznajmić, że za rok też będziecie nas mogli spotkać na którymś z kieleckich cmentarzy.

Do zobaczenia! 

 

 

 

 

 

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Kwesta Cmentarna”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl