logo

kielce


W sobotę i niedzielę 17-18 listopada 2012 r. po raz pierwszy w historii organizacji w stolicy województwa świętokrzyskiego odbył się Konwent Krajowy Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Ponad 30 „Młodych Demokratów” z całej Polski odwiedziło Kielce, aby uczestniczyć w posiedzeniu jednego z najważniejszych ciał statutowych S”MD”.

Władze krajowe pod przewodnictwem Bartosza Domaszewicza wraz z przedstawicielami regionów debatowały o szeroko pojętych problemach młodych ludzi w Polsce oraz o aktualnej sytuacji politycznej w państwie. Poruszano również tematy bezpośrednio związane z funkcjonowaniem „Młodych Demokratów” – kwestie organizacyjne i finansowe dotyczące Stowarzyszenia. Przewodniczący regionów relacjonowali najważniejsze wydarzenia i działania S”MD” w poszczególnych częściach kraju. Gospodarze Konwentu – przedstawiciele świętokrzyskich „Młodych” pochwalili się także największym projektem  Stowarzyszenia realizowanym w ostatnich latach w regionie – „Wielkim Testem Wiedzy o Kielcach”. W specjalnej prezentacji zaprezentowano założenia wydarzenia oraz zachęcano „Młodych Demokratów” z innych stron kraju do organizacji podobnych testów o swoich miastach. Dodatkowym punktem programu była debata dotycząca kultury  politycznej w Polsce i w USA. Prelegentami byli pracownicy naukowi kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego -
dr. Bartłomiej Zapała oraz mgr Tomasz Gajewski.

Patryk Cylara, przewodniczący kieleckiego koła S”MD” cieszy się z tego że to właśnie w Kielcach obradował Konwent Krajowy Stowarzyszenia. –  Zostaliśmy docenieni przez Zarząd Regionu Świętokrzyskiego. Kielce są najaktywniejszym kołem w województwie i organizacja Konwentu Krajowego właśnie tutaj to najlepszy wybór. Kto wie może akcje kieleckiego koła S”MD” staną się inspiracją dla innych kół i regionów- mówi przewodniczący. – Mam nadzieję, że pobyt w Kielcach będzie mile wspominany przez te wszystkie osoby które brały udział w obradach- dodaje.

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “„Młodzi” z całego kraju obradowali w Kielcach.”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl