logo

kielce

Świętokrzyskie Dyktando

Wpisano: Luty 28, 2013 Autor:W czwartkowe popołudnie w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego, już po raz drugi odbyło się Świętokrzyskie Dyktando, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” koło Kielce. W ortograficznej rywalizacji udział wzięło ponad 70 osób. Wyzwanie podjęli zarówno mieszkańcy województwa świętokrzyskiego jak i lokalne VIP-y.

Świętokrzyskie Dyktando miało na celu zwrócenie uwagi na poprawną pisownię oraz ortografię języka polskiego i odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Wydarzeniu towarzyszyło hasło „Szkopułem Macierzysty Doszlifować”. Tekst dyktanda przygotowała dr Marzena Marczewska – nauczyciel akademicki w Instytucie Filologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zwycięzcą w kategorii VIP został Mariusz Gromek Prezes Rady Nadzorczej Barlinek S.A, natomiast wśród mieszkańców zwyciężyła Pani Elżbieta Kaluga, która tekst dyktanda napisała bezbłędnie!

Druga edycja Świętokrzyskiego Dyktanda już za nami mówi Patryk Cylara przewodniczący S”MD” koła Kielce: „w tym roku mieszkańcy województwa świętokrzyskiego stanęli na wysokości zadania, licznie stawili czoła ortograficznemu wyzwaniu. Dyktando było bardzo trudne, ale to przecież dyktando wojewódzkie, a nie przeprowadzone w podstawówce, czy gimnazjum.

W Świętokrzyskim Dyktandzie udział wzięły zarówno młode jak i starsze osoby, z czego bardzo się cieszymy”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcą tegorocznej edycji i zapraszamy Państwa za rok.

head2.

22.

12

 

 

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Świętokrzyskie Dyktando”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl