logo

kielce

Koło Kielce na szlaku…

Wpisano: Kwiecień 24, 2013 Autor:W minioną niedzielę, 21 kwietnia drużyna kieleckiego  Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” wzięła udział w II edycji Geologicznej Gry Terenowej- „Na tropie skalnych opowieści…”. Zabawa została zorganizowana przez Centrum Geoedukacji- Geopark Kielce z okazji przypadającego na 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi.
Ze względu na sprzyjającą aurę i bezpłatne uczestnictwo w zabawie, do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. Każda z grup otrzymała mapę trasy, kartę zadań oraz arkusz z cennymi wskazówkami. Wystartowano o godzinie 13:00 z początku szlaku czerwonego, który ma miejsce u stóp Karczówki. Uczestnicy gry mieli do wykonania różnego rodzaju zadania, sprawdzające naszą wiedzę geologiczną oraz umiejętności posługiwania się mapą. Każda z drużyn musiała prawidłowo wykonać zadania które stawiali przed nimi kolejno: gwarek, speleolog, architekt, kamieniarz  i geolodzy. Wyzwania miały miejsca na trasie gry czyli na: Karczówce, Kadzielni, WDK-u, Starym Cmentarzu oraz Wietrzni.  Za wykonanie każdego zadania był przyznawany punkt. Musimy się pochwalić, że łącznie mieliśmy 16pkt na 18pkt. Byliśmy pewni swojej wygranej, bowiem pierwsze zadania wykonywaliśmy jako pierwsi, a na metę dotarliśmy dwie godziny przed czasem… Koniec trasy miał miejsce w Centrum Geoedukacji gdzie o godzinie 18:00 odbyło się podsumowanie gry, rozdania upominków, a także pamiątkowych dyplomów.
Niestety  nie udało nam się wygrać całej zabawy, ale jesteśmy przekonani co do tego, że dobrze spędziliśmy to niedzielne popołudnie zdobywajac nowe doświadczenia. Organizatorzy wykazali się zaangażowaniem, co przyczyniło się do stworzenia miłej atmosfery wśród rywalizujących między sobą drużyn. Polecamy wszystkim ludziom udział w kolejnych edycjach tego wydarzenia. Więcej informacji o przyszłych akcjach i działalności Centrum Geoedukacji znajdziecie na stronie www.centrum-geoedukacji.pl
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
.DSC_0404
.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Koło Kielce na szlaku…”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl