logo

kielce

V Majowa Zbiórka Książek

Wpisano: Maj 23, 2013 Autor:zbiorkaThunOrganizowana przez Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” oraz Europosłankę Róże Thun, trwająca od 8 maja Majowa Zbiórka Książek dobiega końca. Akcja ma na celu wzbogacenie księgozbioru lokalnych bibliotek przy współpracy z bibliotekami publicznymi. W tym roku do akcji dołączyła Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.
Tegoroczna edycja Majowej Zbiórki Książek, ma pomóc w rozpowszechnieniu czytania książek wśród dzieci i młodzieży.  Skrajny poziom czytelnictwa wśród tej grupy, może poprawić zwiększony stan książek przeznaczony własnie dla tych osób. Do tegorocznej akcji dołączyły min. wydawnictwa takie jak: Czarne, a5, Znak. Wśród osób wspomagających Majową Zbiórkę Książek znalazła się pierwsza dama RP Anna Komorowska. Jednym z wydarzeń w ramach tegorocznej edycji było autorskie spotkanie z Ks. Kazimierzem Sową który opowiadał w Skarżysku Kamiennej o swoich syberyjskich podróżach. Każda z oddanych książek zostaje oznaczona stemplem informującym o tym, że została ona przekazana w ramach Majowej Zbiórki Książek, te pozycje które nie nadają się do użytkowania zostają sprzedawane w skupach makulatury, następnie za te pieniądze kupowane są nowe książki.
W 2012 roku udało się zebrać 12 315, liczymy że podczas tegorocznej piątej już edycji zbierzemy i przekażemy jeszcze więcej pozycji, co przyczyni się do wzbogacenia księgozbiorów i przyciągnie do bibliotek młode pokolenia. Mam jeszcze czas na poprawienie ubiegłorocznego wyniku bowiem książki możemy oddawać do 31 maja.
Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “V Majowa Zbiórka Książek”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl