logo

kielce

Zmarł poseł Konstanty Miodowicz

Wpisano: Sierpień 26, 2013 Autor:Żegnamy Przyjaciela Młodych Demokratów, posła Konstantego Miodowicza.

Miodowicz2W czasach PRL-u Konstanty Miodowicz działał w opozycji demokratycznej, należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w okresie stanu wojennego został internowany w Wiśniczu Nowym. Wspólnie z m.in. Janem Rokitą założył pacyfistyczny Ruch Wolność i Pokój. W latach 1990-1996 pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Urzędzie Ochrony Państwa, gdzie – jako szef kontrwywiadu – uczestniczył w budowie polskich służb specjalnych. Służbę zakończył w stopniu pułkownika.

W 1997 r. został wybrany na posła na Sejm III kadencji z listy Akcji Wyborczej Solidarność (był członkiem klubu parlamentarnego Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego). Do Sejmu IV i V kadencji uzyskiwał mandat z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu świętokrzyskim. W lipcu 2004 został wybrany do komisji śledczej powołanej do zbadania tzw. „Afery Orlenu”. Do sierpnia 2007 r. był przewodniczącym Zarządu Regionu Świętokrzyskiego Platformy Obywatelskiej.

W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 14 202 głosy. Zasiadał w Komisji do spraw Służb Specjalnych.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1995) i Złotym Krzyżem Zasługi (1993). Pozostawił żonę Małgorzatę.

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Zmarł poseł Konstanty Miodowicz”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl