logo

kielce

Światowy Dzień Drzewa

Wpisano: Wrzesień 17, 2013 Autor:We wtorek 10 września obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji członkowie Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” koła Kielce postanowili zebrać się w dolinie Silnicy nieopodal ulicy Wiosennej aby zasadzić 15 topoli które będę ubarwiać swymi kolorowymi lisicami skwer oddzielający rzekę od bloków mieszkalnych.

Tego dnia ekipę naszych „ogrodników” wspomagał Urząd Miasta Kielce oraz Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni.  Cała akcja przebiegła szybko i bezproblemowo, zakończyła się sukcesem parę minut po godzinie 12:00. Dzięki niej za kilkanaście lat będziemy mogli podziwiać topole które będę dawały nam cień i schronienie w upalne dni.  Dzięki drzewom możemy uzyskać czystsze powietrze, które jest bardzo ważne w coraz bardziej zatłoczonych miastach. - Poprzez wspólną akcję sadzenia drzew chcieliśmy zwrócić uwagę na to,  że dla mieszkańców Kielc jest ważne to gdzie ma być kostka brukowa a gdzie maja rosnąć drzewa i trawa-  mówi Małgorzata Głodzik koordynator akcji.

Chcemy żeby w mieście takim jak Kielce nadal było zielono. Może te 15 topoli nie zrekompensuje nam wszystkich wyciętych drzew w naszym mieście, ale dzięki takim krokom jesteśmy na dobrej drodze w utrzymaniu powszechnego wizerunku Kielc jako miasta w którym jest dużo zieleni.

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Światowy Dzień Drzewa”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl