logo

kielce


„Odkryj w sobie talent do Kielc”-  to właśnie hasło towarzyszyło IV edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach. Jako organizatorzy – region świętokrzyski Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” przy współudziale Miasta Kielce cieszymy się, że  po raz kolejny sprostaliśmy wyzwaniu i pozytywnie zaskoczyliśmy wszystkich uczestników.

Miesiące przygotowań zostały zwieńczone 4 października w Kieleckim Centrum Kultury, w formie dwugodzinnej gali podczas której sprawdzanie wiedzy o mieście było połączone z różnymi atrakcjami.  Gale tanecznie rozpoczęła grupa ze szkoły tańca i stylu Mimesis w choreografii Huberta Stachury. Następnie na scenie pojawiła się ona – statuetka zwycięzcy Wielkiego Testu oraz prowadzący Agata Wojda i Adam Smuga. Na scenie zasiedli uczestnicy kategorii VIP – przedstawiciele świata polityki, mediów, artyści dyrektorzy kieleckich firm i instytucji. Jak sami mówili podczas gali: -  talent do swojego miasta, talent do Kielc odkrywa się całe życie.

Test tradycyjnie składał się z 40 pytań, tematem przewodnim tegorocznej edycji był talent mieszkańców Kielc – tych współczesnych oraz tych których nie ma już wśród nas.  Wśród pytań pojawiły się także te z innych dziedzin. Pytano min. o to ile dróg krajowych biegnie przez Kielce, ilu wiceprezydentów ma nasze miasto, czy jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Korony Kielce. Wyniki poznaliśmy natychmiastowo, ponieważ każdy uczestnik udzielał odpowiedzi za pomocą elektronicznego pilota.  Specjalną atrakcją gali IV Wielkiego Testu był występ Kabaretu Skeczów Meczących, który zapewnił wszystkim uczestnikom kilkanaście minut świetnej, wesołej zabawy.

Spośród uczestników kategorii „Vip” najlepsza okazała się Magdalena Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury i to w jej ręce trafiła statuetka. Natomiast  w kategorii otwartej największą wiedzę o mieście posiadała Aleksandra Piasecka co pozwoliło jej na zdobycie statuetki zwycięzcy oraz nagród – laptopa i publikacji książkowych. Wszyscy laureaci otrzymali wspaniałe nagrody, a my wręczyliśmy tytuły „Przyjaciela Wielkiego Testu Wiedzy o Kielcach” którym w tym roku został Bartłomiej Zapała oraz Centrum Geoedukacji.

Jak mówią uczestnicy, aby wygrać Wielki Test Wiedzy o Kielcach wystarczy posiadać ogólną wiedzę o historii Kielc oraz na bieżąco śledzić kieleckie media. My tymczasem dziękujemy wszystkim tym, którzy swoją obecnością, pracą, poświęceniem czy dobrymi chęciami przyczynili się do tego, że IV Wielki Test Wiedzy o Kielcach przeszedł do historii tym samym utrwalając się w kalendarzu kieleckich imprez kulturalnych.  Widzimy się już za rok!

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “IV Wielki Test Wiedzy o Kielcach już za nami. Talent do miasta odkryty!”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl