logo

kielce

Kwesta na kieleckich cmentarzach

Wpisano: Listopad 3, 2013 Autor:Jak co roku  Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego zorganizowało zbiórkę pieniędzy na ratowanie kieleckich, zabytkowych nekropolii.

Katarzyna Kędzierska i Mateusz Rumiński - członkowie Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Kielcach kwestujący w sobotę, 2.11. Niektórzy przyłączyli się także na kwestę pomocy dla Lwowa

Katarzyna Kędzierska i Mateusz Rumiński – członkowie Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Kielcach kwestujący w sobotę, 2.11. Niektórzy z nas dołączyli także do kwesty na rzecz mieszkańców Lwowa. (fot. A. Wojda)


W tegorocznej, już 21. kweście udział wzięło około 900 osób.  Pośród nich znaleźli się także członkowie  Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. W dniach 1 oraz 2 listopada kwestowali oni na miejscowych cmentarzach między innymi Starym, Nowym oraz Partyzanckim.

Wyjątkowo dopisała pogoda. Obyło się bez deszczu, pochmurna była tylko sobota, co nie przeszkodziło uśmiechom na twarzach kwestujących jak i wspierających cel.

Członkowie podzieleni na grupy, zbierali się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego znajdującego się przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego, skąd odbierali puszki i wyruszali w wyznaczone przez organizatorów miejsce zbiórki przy cmentarzach.

„W ten sposób wspieramy kielecką kulturę, zabytki a jednocześnie pokazujemy jak ważna jest pamięć o tych, którzy od nas odeszli” – mówi. Patryk Cylara, Przewodniczący kieleckiego koła Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” a jednocześnie zapewnia, że w kolejnej kweście także weźmiemy udział.

Tym razem zbieraliśmy na renowację grobów powstańców i legionistów. Pomniki żeliwne, ze znaczącymi zniszczeniami i skradzionymi elementami. Zachęcamy do zbierania z nami także za rok, do zobaczenia!

 

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Kwesta na kieleckich cmentarzach”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl