logo

kielce

Kieleckie „Dziadów” A. Mickiewicza czytanie

Wpisano: Listopad 4, 2013 Autor:Dzień przed Świętem zmarłych Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” w Kielcach zorganizowało czytanie „Dziadów” Adama Mickiewicza w Antykwariacie im. Andrzeja Metzgera mieszczącym się na ul.  Sienkiewicza. O godzinie 19, w tajemniczym nastroju, blasku świec i księżyca rozpoczęto czytanie II części „Dziadów” dla zgromadzonej publiczności. W postać Guślarza wcielił się Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, natomiast pozostałe role na czele z wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej, Katarzyną Zapałą  objęli członkowie Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Po zakończeniu obrzędów każdy mógł poczęstować się słodkimi pączkami.

Akcja ma na celu przypomnienie, że Polska, prócz docierających świąt z Ameryki takich jak Halloween ma także swoje tradycje i obyczaje jakimi jest m.in. obrzęd Dziadów. ”Zauważamy coraz mniejsze zainteresowanie tą lekturą, natomiast co roku dzieci i młodzież wie jedynie co to Halloween.” – mówi przewodniczący, Patryk Cylara. “Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów, czego się nie spodziewaliśmy” – dodaje.  W przyszłości planujemy więcej akcji tego rodzaju, ale nigdy nie wiadomo “… Co to będzie, co to będzie?…”.

Wydarzenie zakończyło się po godzinie 20.  Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i zapraszamy każdego na kolejne akcje, czytania.

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Kieleckie „Dziadów” A. Mickiewicza czytanie”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl