logo

kielce


Już po raz szósty Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” w Kielcach wcieliło się w rolę świętego Mikołaja dzięki hojności znanych Kielczan. Właśnie na tym polega akcja „Mikołajki – znani Kielczanie dzieciom”. Rozdanie prezentów odbyło się w czwartek, 5 grudnia o godzinie 10 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Kielcach. Po występach artystycznych, święty Mikołaj rozdał paczki pełne zabawek i słodyczy.

Nasz święty Mikołaj z wielką chęcią odwiedza wychowanków ośrodka nr 2 - To grzeczne dzieci - twierdzi.

Nasz święty Mikołaj z wielką chęcią odwiedza wychowanków ośrodka nr 2 – To grzeczne dzieci – twierdzi. (fot. M. Rumiński)

- To bardzo miłe uczucie widzieć radość tych dzieci, dla nas wszystkich jest podziękowaniem za wysiłek włożony w  tę akcję. Jesteśmy bardzo chętni podejmować tego typu akcje, tym bardziej że co roku wspierają nas ludzie, bez których paczki by nie powstały – Powiedziała Katarzyna Kędzierska, jedna z pomocniczek Mikołaja a zarazem przewodnicząca S „MD” w Kielcach.

Tego roku Mikołaj przyjechał na saniach załadowanych aż 90 prezentami dla podopiecznych. – Cieszę się że miałam okazje brać udział w akcji, bo mogliśmy przynieść wychowankom ośrodka choć trochę radości i uśmiechu, a to sprawiło że dla nas był to najwspanialszy prezent.  – Potwierdza Marta Tercz, koordynatorka akcji. – Przez pierwsze 2 tygodnie zastanawiamy się czy ktokolwiek odpowie na nasze pisma, żyjemy w napięciu, bo przecież co to za Mikołaj bez prezentów. Na szczęście pod koniec listopada dostrzegamy to jak wielkie serca mają ludzie, i powoli powstają paczki. – dodaje. Podobne zdanie ma koordynator, Mateusz Rumiński - Ta liczba bardzo nas cieszy ponieważ świadczy to o tym, że jakakolwiek pomoc innym nie byłaby potrzebna to ktoś zawsze otworzy się na nasze działanie i pomoże w tworzeniu paczki, to do tych osób przede wszystkim kierowane są te uśmiechy.

Dzięki uprzejmości niżej wymienionych osób wychowankowie otrzymali paczki z rąk świętego Mikołaja, za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba
Wicewojewoda Świętokrzyski Grzegorz Dziubek
Dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach Robert Kotowski
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach Jacek Rogala
Poseł do Parlamentu Europejskiego Róża Thun
Poseł na Sejm RP Artur Gierada
Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Grigor Szaginian
Redaktor Naczelna Radia FaMa Kielce Aneta Czaban
Stowarzyszenie „Pokolenie z pasją”
SZUMI Events&Promotion

Dziękujemy także fotografowi Echa Dnia Kielce, panu Łukaszowi Zarzyckiemu za udostępnienie zdjęć.

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “To już VI. Mikołajki – Znani Kielczanie dzieciom!”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl