logo

kielce

Jak być Młodym Demokratą?

Wpisano: Listopad 12, 2014 Autor:Patryk Cylara

Patryk startuje z listy 4, pozycji 6. „Młody na 6″ to jego hasło wyborcze :).

W życiu na monotonność nie powinno być miejsca, ważne jest to żeby być aktywnym i robić to co sprawia nam przyjemność. Bo tak naprawdę nie ważne czy jesteś pracownikiem dużej firmy, uczniem szkoły średniej. Nie jest tez istotne czy grasz w piłkę na boisku czy na komputerze. Chęć działania, zmiana otoczenia na lepsze, kontakt z ludźmi, możliwość tworzenia czegoś pozytywnego to główne przesłanki które sprawiły, że dołączyłem do kieleckiego koła Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Od tego czasu minęły już cztery lata.

Nazywam się Patryk Cylara i nadal jestem członkiem stowarzyszenia, te 4 lata wniosły do mojego życia bardzo wiele. Przede wszystkim poznałem mnóstwo ciekawych i fajnych osób, miałem możliwość  czynnego udziału w życiu społecznym Kielc, organizowałem wiele akcji o różnym charakterze, przez dwie kadencje byłem przewodniczącym kieleckiego kierując jego pracami. W trakcie mojego członkostwa zdałem maturę, rozpocząłem studia i pracę, otworzyłem własną działalność gospodarczą. Stawiałem czoła wyzwaniom, organizując wydarzenia począwszy od przeprowadzania ankiet, plakatowania, ulotkowania poprzez roznoszenie zaproszeń, kontakt z mediami, a kończąc na prowadzeniu. Jednak to wszystko nie udałoby się bez ludzi z którymi miałem okazję współpracować i dalej współpracuję. S”MD” to siła którą łączy pasja, zaangażowanie i przyjaźń. Zdarzały się momenty trudne w których właśnie przyjaźń potrafiła zmotywować wszystkich do działania.   I tak działaliśmy wszyscy razem, wspólnie organizując min.: Mikołajki Znani Kielczanie Dzieciom, Święto Drzewa, Wielkanocną Licytację Charytatywną, Świętokrzyskie Dyktando, czy H2O Szanuj to. Pisząc to i przypominając sobie radość po tym, że zrobiliśmy coś dobrego, że reprezentujemy ludzi młodych , uśmiecham się. A to dlatego, że praca przy tym wszystkim stworzyła dla nas dobre życiowe CV, posiadamy wiedzę i kompetencje które przekazujemy nowym członkom. Cieszę się, że dzięki Młodym sprawiłem, chociaż jeden uśmiech na twarzy więcej :) Wszystkie wartości i umiejętności które zbierałem i zdobyłem w stowarzyszeniu sprawiły, że zacząłem zmieniać swoje osiedle na lepsze poprzez akcję Kielce Bezpieczny Czarnów oraz Nowy Czarnów. Pastelowe bloki na Czarnowie zamieniły się w miejsca dla tworzenia murali, przystanki autobusowe zostały odmalowane przez grupę ludzi z Pomaluj Mój Świat za co bardzo dziękuję. Wspólnoty mieszkaniowe otworzyły się na świat i skoordynowały swoje działania.

A dziś? Dzisiaj kandyduje do Rady Miasta Kielce po to, aby mieć większe możliwości działania, po to żeby reprezentować sprawy mieszkańców Kielc, a w szczególności: Czarnowa, Herbów, Ślichowic, Niewachlowa we władzach miasta i miejskich instytucjach.

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Jak być Młodym Demokratą?”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl