logo

kielce

Świętokrzyskie Dyktando – zapraszamy!

Wpisano: Luty 18, 2015 Autor:DYKTANDO

 

Język ojczysty jest bez wątpienia najważniejszym dorobkiem kultury każdego narodu. Nasz język polski przetrwał 125 lat niewoli, stając się bardzo ważną bronią w walce z zaborcą. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest okazją do tego by zwrócić uwagę na to jak ważne jest to by w XXI wieku pamiętać o zasadach poprawnej pisowni i przestrzegania żelaznych zasad polskiej ortografii.
Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W Gombrowicza mają przyjemność zaprosić wszystkich z Państwa do udziału w Świętokrzyskim Dyktandzie, które odbędzie się 20 lutego, o godzinie 16: 30 w sali konferencyjnej biblioteki. Na zwycięzców czekają cenne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów: Targi Kielce i Kielecki Park Technologiczny. Nagrody rozlosujemy również także wśród wszystkich osób podejmujących ortograficzne wyzwanie. Wszystkich uczestników przeniesiemy w swoistą podróż przybliżając języki innych narodów. Wyniki poznamy tego samego wieczoru. Patronat honorowy nad Świętokrzyskim Dyktandem objęli: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Kielce.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 15:30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach przy ulicy Ks. Piotra Ściegiennego 13.

Telefon kontaktowy: 535 050 595

PLANSZA LOGO

Dodaj do zakładek / Prześlij Znajomym

Komentarze

Brak komentarzy do “Świętokrzyskie Dyktando – zapraszamy!”

Napisz komentarz

Możliwość komentowania artykułów starszych niż 14 dni została wyłączona.
Napisz do nas: kielce{at}smd.org.pl